8 sav. finansuojami skaitmeninio raštingumo kursai priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojams

Nacionalinės švietimo agentūros įgyvendinamas projektas: „Skaitmeninės švietimo transformacijos ,,EdTech“” suteikia galimybę mokytojams, dirbantiems su priešmokykliniu ir pradiniu ugdymu, dalyvauti akredituotuose trumpalaikiuose mokymuose „Mokytojų skaitmeninio raštingumo stiprinimas“ ir kelti skaitmeninių įgūdžių kompetencijas!

Projektą įgyvendina

Kam skirti šie kursai?

Priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojams, kurie siekia pagerinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Ko mokysimės?

8 sav. kursų programą sudaro 6 temos, įvadinis mokymas ir gerųjų praktikų pristatymo sesija. Dalyvaujantys mokytojai gauna laikinas prieigas prie „Vedlių“ platformos, kurioje:

  1. Mokymo(si) medžiaga (e-vadovėlis) su rašytinėmis ir vaizdinėmis instrukcijomis;

  2. Prieiga prie nuotolinių praktinių užsiėmimų;

  3. Programos lektorių pagalba;

  • Bendravimas ir bendradarbiavimas

  • Saugumas

  • Problemų sprendimas

  • Informacijos ir duomenų raštingumas

  • Skaitmeninis mokymas ir mokymasis

  • Skaitmeninio turinio kūrimas

Programa parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. V-598 patvirtintu „Reikalavimų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų skaitmeninio raštingumo programoms aprašu“ ir papildant naujausia Europos piliečių skaitmeninių kompetencijų sistema DigComp 2.2. bei Europos pedagogų skaitmeninių kompetencijų sistema DigCompEdu.

6 programos temos:

Kaip vyks šie kursai?

Kursų metu, mokytojai yra suskirstyti į skirtingus lygius, priklausomai nuo jų dabartinių įgūdžių, kuriuos mokytojai įsivertina kursų pradžioje „Selfie for Teachers“ įrankiu. Tad kursai tinka tiek patirties dar neturintiems, tiek jau pažengusiems mokytojams.

Kursų temos yra vienodos visiems lygiams, skiriasi temų sudėtingumas.

Kursus sudaro ~2 ak. val. sinchroninio mokymo(si) per savaitę (tiesioginiai nuotoliniai susitikimai, konsultacijos) ir ~4 ak. val. asinchroninio mokymo(si) per savaitę (savarankiški darbai, praktinė veiklai).

Registruokitės dabar, o kursus pradėkite nuo spalio! Užsiregistravus, atsiųsime daugiau informacijos apie kursų eigą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Mano kolega mato kitokį kursų turinį ir mokymų tvarkaraštį. Kodėl? Kursų pradžioje testo pagalba įvertinamos dalyvaujančių mokytojų žinios bei mokytojai suskirstomi į 6 skirtingus lygius. Gali būti, kad su kolegomis patenkate į skirtingus lygius, todėl turinys bei užsiėmimų tvarkaraštis gali skirtis. Kursų temos išlieka tokios pačios, lygiams skiriasi temų sudėtingumas.
Ar kursai akredituoti? Ar bus suteikiami pažymėjimai? Kursai akredituoti ir suteikia pažymėjimą, dalyvaujančiam mokytojui platformoje besimokiusiam ne mažiau kaip 4 akademines valandas per savaitę ir atlikus užduotis.
Kuo ši kursų programa skiriasi nuo „Vedlių“ licencijos? Šie kursai – tai trumpalaikiai (8 sav.) kursai, kurie skirti mokytojų skaitmeniniams įgūdžiams gerinti, kursų dalyviams prieiga prie šio turinio galioja iki 2023 m. gruodžio 31 d.
Įsigyjant „Vedlių“ licenciją, jūs gaunate prieigą prie kur kas platesnio ir nuoseklaus turinio (e-vadovėlio), pratybų, aprėpiančių 30+ užduočių per metus, bendruomenės užsiėmimų, kurie apima tokias temas kaip kūrybinis programavimas, virtuali realybė, dirbtinis intelektas, 3D modeliavimas ir kitos. „Vedlių“ licencija galioja vienus metus.
Ar galiu dalyvauti šiuose kursuose, jeigu jau turiu „Vedlių“ licenciją? Taip, dalyvauti galite, tik registruojantis nurodykite el.pašto adresą, kurio iki šiol nesate naudoję „Vedliuose“.