Informatika atkeliauja į pradinį ugdymą,
o „Vedliai“ padeda jai pasiruošti!

Kaip mokomės?

Mūsų mokymosi metodologija Suprask. Išbandyk. Kurk veda mokytoją nuo tvirto supratimo iki kūrybiškais informatikos konceptais, įrankiais, idėjomis.

Suprask ir
išbandyk

Sukuriame tvirtą pagrindą informatikos kelionei – susipažįstame ir praktiškai išbandome technologinį konceptą ar įrankį. Praktikuojamės su juo dirbti, atliekant paprastas užduotis, pritaikomas su pradinukais.

Kurk

Mūsų siekiamybė – kūryba informatikos pagalba. Pasitelkiame mūsų jau įgytas praktines žinias, atliekame kūrybines užduotis ar projektus, kurie vėliau pritaikomi klasėje.

Pritaikyk
klasėje

Tai, ką išmokome, pritaikome pamokose per kūrybinę, integruotą užduotį, kuri atitinka bendrojo ugdymo programos gaires. Informatikos užduotys pritaikytos įvairioms disciplinoms – nuo matematikos, iki muzikos!

Vedlių mokymosi programą sudaro:

  • Skaitmeninis vadovėlis – intuityvi mokymosi platforma su personalizuotu mokymosi keliu mokytojui.

  • Klasei paruošti pamokų planai, scenarijai ir pamokų pasiūlymai, atitinkantys bendrąją ugdymo programą, skatinantys vaikų kūrybiškumą.

  • Virtualūs, praktiniai užsiėmimai mokytojams, kuriuos veda mūsų mentoriai.

  • Nuolatinė mentorių ir bendruomenės pagalba mokytojams, atsakant į visus klausimus.

Nuolatinis mokymasis

Mokytojai mokosi bent du modulius per mokslo metus. Tikime, kad tik nuolatinis, tęstinis mokymasis gali užtikrinti mokytojo įgūdžių ir pasitikėjimo augimą.

Prie „Vedlių“ programos starto galima prisijungti nuo rugsėjo arba vasario mėnesio.

Mokymosi ritmas

  • Mokomės visus metus ir nuosekliai. Mokytojų laukia 18 nuotolinių praktinių užsiėmimų su mentoriais per metus (2 kartus per mėnesį).

  • Savaitė po užsiėmimų (2 kartus per mėnesį) – mokytojams skirtas laikas pritaikyti žinias ir praktiką klasėje!

Peržiūrėdama įrašus ir naudodamasi „Vedlių“ platforma, noriu padėkoti, kad tikrai didelį darbą padarėte, kad mums, mokytojams, būtų lengviau.

- Loreta Prochorskienė, Kauno Simono Daukanto progimnazija

„Vedliuose“ mokytis pradėjome dviese, norėdamos išmokti kurti su technologijomis. Įkvėpta mūsų patirties, mokykla leido mokytis visoms mokytojoms!

- Vesta Žukienė, Kauno Prano Mašioto pradinių klasių mokytoja

Kiek man teko susidurti, tai pirma tokia programa Lietuvoje, kur jaučiama didžiulė pagarba ir dėmesys mokytojui. Kiekvienas aspektas labai kantriai ir nuosekliai paaiškinamas, todėl nelieka abejonių, o kilus sunkumams, su kiekvienu dirbama tiek, kiek reikia. Už tokią pagarbą žmogui ir norisi dalyvauti toliau.

- Birutė Krapauskienė, Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja

Jūsų dėka visai kitaip pradėjau žiūrėti į technologinę kūrybą. Ačiū visai Jūsų nuostabiai komandai už kantrybę, padrąsinimus, motyvuojančius eiti pirmyn, nesustoti.

Ačiū jums už išskirtinius mokymosi pas Jus metus. Mokiausi tikrai sąžiningai, šeštadieniais peržiūrėdavau įrašus (esu labai užimta ir savaitės bėgyje neturiu laiko) ir, kai nepavykdavo, kreipdavausi pagalbos. Kitais metais planuoju toliau tęsti mokslus, nes mane tai „veža", jaučiu tobulėjimą ne tik skaitmeninių technologijų srityje.